Irak'ın kuzeyinde 20 hedef vuruldu! MSB: Çok sayıda terörist öldürüldü

PKK’nın Ankara’daki hain saldırısı sonrası, Türk Silahlı Kuvvetleri, Irak’ın kuzeyindeki Metina, Hakurk, Kandil ve Gara’daki PKK/YPG hedeflerine bomba yağdırdı. Harekatın saat 21.00’de gerçekleştirildiğini açıklayan Milli Savunma Bakanlığı, “İcra edilen hava harekatlarıyla bölücü terör örgütü tarafından kullanılan ve içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, barınak ve depolardan oluşan toplam 20 hedef imha edilmiştir. İcra edilen harekâtlarda azami oranda yerli ve milli mühimmat kullanılarak çok sayıda terörist etkisiz hale getirilmiştir” ifadelerini kullandı.

Irak'ın kuzeyinde 20 hedef vuruldu! MSB: Çok sayıda terörist öldürüldü
02 Ekim 2023 - 01:43

Irak'ın kuzeyinde 20 hedef vuruldu! MSB: Çok sayıda terörist öldürüldü

Giriş Tarihi: 01.10.2023 Güncelleme Tarihi: 02.10.2023 01

Türk ordusu saldırıya aynı gün cevap verdi: Kandil'e hava harekâtı!

Kuzey Irak'ta hava harekatı

Bir gece ansızın! Milli Savunma Bakanlığı: Metina, Hakurk, Kandil ve Gara'da çok sayıda terörist öldürüldü

Son dakika: Irak'ın Kuzeyine hava harekatı! Terör hedefleri yerle bir edildiMilli Savunma Bakanlığı (MSB), Irak’ın kuzeyindeki Metina, Hakurk, Kandil ve Gara bölgelerinde bulunan terörist hedeflerine hava harekatı icra edildiğini, çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, Birleşmiş Milletler Anlaşması’nın 51'inci maddesinden doğan meşru müdafaa haklar ile bir hava harekatı gerçekleştirildiği ifade edildi. Ankara’da gerçekleştirilmeye çalışılan saldırı girişiminin ardından bölücü terör örgütü tarafından kullanılan mağara, sığınak, barınak ve depolardan oluşan toplam 20 hedefin imha edildiği duyuruldu.

Metina, Hakurk, Kandil ve Gara'daki terör hedeflerine yönelik hava operasyonu düzenlendi.

Irak’ın kuzeyinde 20 hedef vuruldu! MSB: Çok sayıda terörist öldürüldüMilli Savunma Bakanlığı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, "Irak'ın kuzeyindeki MetinaHakurkKandil ve Gara bölgelerindeki terörist hedeflerine hava harekatı icra edilmiş, içinde teröristlerin bulunduğu 20 hedef imha edilmiştir." ifadeleri kullanıldı. İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise yaptığı paylaşımda "Türkiye, tüm terör örgütlerine karşı verdiği amansız mücadeleye, son terörist de etkisiz hale getiriline dek devam edecektir." dedi.

Milli Savunma Bakanlığınca (MSB), Irak'ın kuzeyindeki Metina, Hakurk, Kandil ve Gara bölgelerindeki terörist hedeflerine hava harekatı icra edildiği, içinde sorumlu teröristlerin de bulunduğu 20 hedefin imha edildiği duyuruldu.

Türk ordusu saldırıya aynı gün cevap verdi: Kandil'e hava harekâtı!

Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, teröristlerin kendilerini bekleyen sondan kaçamayacakları vurgulanarak, "Bir gece ansızın inlerinde vurduk, vurmaya devam edeceğiz. Tek bir terörist kalmayıncaya kadar da bu mücadele bitmeyecek." ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, Irak'ın kuzeyine gerçekleştirilen hava harekatına ilişkin şu bilgiler verildi:

"PKK/KCK ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirerek, Irak kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğini sağlamak maksadıyla, Birleşmiş Milletler Anlaşması'nın 51'inci maddesinden doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, Irak'ın kuzeyindeki Metina, Hakurk, Kandil ve Gara bölgelerinde bulunan terörist hedeflerine, 1 Ekim 2023 saat 21.00'de hava harekatları icra edilmiştir.

İcra edilen hava harekatlarıyla bölücü terör örgütü tarafından kullanılan ve içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, barınak ve depolardan oluşan toplam 20 hedef imha edilmiştir."

Harekatlarda azami oranda yerli ve milli mühimmat kullanılarak çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiği bildirilen açıklamada, "Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri, geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için terörle mücadeleye tek bir terörist kalmayıncaya kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir." denildi.

Açıklamada, bu harekat sırasında, masum sivillerin, dost unsurların, tarihi ve kültürel varlıklar ile çevrenin zarar görmemesi için her türlü tedbirin alındığı vurgulandı.

"SON TERÖRİST DE ETKİSİZ HALE GETİRİLENE DEK DEVAM EDECEK"

İletişim Başkanı Fahrettin Altun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, söz konusu operasyona yönelik şu ifadeleri kullandı:

Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bütün güvenlik birimlerimiz, yıllar boyunca terörle mücadelede katettiği mesafeyi daha da ilerleterek, terörü kaynağında kurutma stratejimizi başarıya ulaştırmak ve ülkemizi tehdit eden tek bir terörist bırakmamak için gece gündüz çalışmaya devam etmektedir.

Kahraman ordumuzun bu gece Irak'ın kuzeyinde bölücü terör örgütüne yönelik gerçekleştirmiş olduğu başarılı hava harekatları, yalnızca ülkemiz içinde değil sınırlarımızın ötesinde de teröre göz açtırmamaya devam edeceğimizin önemli bir göstergesi olmuştur.

Bu harekatlarla terör örgütü büyük bir darbe daha almıştır. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın açık ve net bir şekilde vurguladığı gibi Türkiye düşmanları bir gece ansızın devletimizin güvenlik güçlerinin nefesini enselerinde hissedeceklerdir.

Terörle mücadelenin bu denli hassas, etkili ve başarılı geçtiği bir süreçte ulusal ve uluslararası kamuoyunun özellikle terör örgütü tarafından yürütülmeye çalışılan dezenformasyon faaliyetlerine karşı müteyakkız olması çok büyük önem arz etmektedir.

Medyanın sansasyon ya da reyting uğruna kamu çıkarını ve vatandaşlarımızın güvenliğini göz ardı edecek davranışlardan kaçınması, terörle mücadeleye önemli katkı sağlayacaktır.

Türkiye, tüm terör örgütlerine karşı verdiği amansız mücadeleye, son terörist de etkisiz hale getiriline dek devam edecektir.

Başkan Erdoğan alçak PKKya seslendiTürk ordusu saldırıya aynı gün cevap verdi: Kandil'e hava harekâtı!

Son dakika haberi... Ankara'daki terör saldırısına Türk ordusunun cevabı gecikmedi. Milli Savunma Bakanlığı Irak kuzeyindeki 4 bölgede bulunan mağaraların yerli mühimmatlarla bombalanarak çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum