Başkan Erdoğan'dan 28 Şubat artıklarına uyarı: O günler geride kaldı | Milli Eğitim Akademisi geliyor

Başkan Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Tanıtım Programı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan 28 Şubat artıklarına boyun eğmeyeceklerini ifade ederken "Kıyafet yüzünden hakarete uğranan günler geçti" ifadelerini kullandı. Erdoğan ayrıca LGBT sapkınlığı konusunda aileleri uyarırken "Çocuklar küresel kültürün dayatmasına maruz kalıyor" dedi.

Başkan Erdoğan'dan 28 Şubat artıklarına uyarı: O günler geride kaldı | Milli Eğitim Akademisi geliyor
07 Haziran 2024 - 19:15
Başkan Erdoğan'dan 28 Şubat artıklarına uyarı: O günler geride kaldı | Milli Eğitim Akademisi geliyor
Giriş Tarihi: 07.06.2024 15:45 Güncelleme Tarihi: 07.06.2024 19:13
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Eğitim, siyasi tartışmalara konu olmamalı
Başkan Recep Tayyip Erdoğan 28 Şubat vurgusu: Kıyafet yüzünden hakarete uğranan günler geride kaldı onlara boyun eğmeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Ataşehir'deki Ahmet Keleşoğlu Fen Lisesi'nde düzenlenen Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Tanıtım Programı'nda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Eğitim, öğretim konusunu günübirlik siyasi tartışmaların çekişme alanından uzak tutalım, yıpratmayalım istiyoruz" dedi. Erdoğan, "Laikliği inanç karşıtlığı gibi anlayan, bunu herkese dayatan 28 Şubat artıklarına buyun eğmedik, eğmeyiz" diye konuştu.
Başkan Erdoğan’dan 28 Şubat artıklarına uyarı: O günler geride kaldı | Milli Eğitim Akademisi geliyor
Başkan Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Tanıtım Programı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan 28 Şubat artıklarına boyun eğmeyeceklerini ifade ederken "Kıyafet yüzünden hakarete uğranan günler geçti" ifadelerini kullandı. Erdoğan ayrıca LGBT sapkınlığı konusunda aileleri uyarırken "Çocuklar küresel kültürün dayatmasına maruz kalıyor" dedi. İşte detaylar...
Erdoğan: 28 Şubat artıklarına boyun eğmeyiz
.Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Tanıtım Programında önemli açıklamalarda bulundu. Eğitimde atılan adımları sıralayan Başkan Erdoğan, "Öğretmenlik Mesleği ve Milli Eğitim Akademisi kurulmasıyla ilgili kanunun hazırlıklarını tamamladık. İnşallah yakında Meclisimizde görüşmeleri başlayacak." ifadelerini kullandı. Mamak'ta LGS öncesi öğrencilerin ve velilerin camiye davet edilmesini hedef alanlara tepki gösteren Başkan Erdoğan, "Öğrencilerimizin bir sınav öncesinde velilerimizle birlikte camiye davet edilmesi birilerini rahatsız ediyor. Kimseyi zorlama yok, sadece gönüllülük esasına göre bir davet var. Buna bile tahammül edemiyorlar. 28 Şubat artıklarına boyun eğmeyiz. O günler geride kaldı." dedi.
Erdoğan net konuştu: 28 Şubat artıklarına boyun eğmedik, bundan sonra da eğmeyiz
Başkan Recep Tayyip ErdoğanTürkiye Yüzyılı Maarif Modeli Tanıtım Programında önemli açıklamalarda bulundu.
Başkan Recep Tayyip Erdoğan 28 Şubat vurgusu: Kıyafet yüzünden hakarete uğranan günler geride kaldı onlara boyun eğmeyiz

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

Modelimizin hazırlanmasında emeği ve katkısı olan herkese şükranlarımı sunuyorum. Yeni modelimizin detaylarına geçmeden önce bazı temel gerçekleri ifade etmek istiyorum. Bundan 21 yıl evvel aziz milletimizin iradesini temsilen Türkiye'ye hizmet yolculuğuna başladığımızda dört önceliğimizden birinin eğitim olacağını ilan etmiştik. Bu sözümüze bugüne kadar hep sadık kaldık. Her yıl bütçeden aslan payını eğitime ayırdığımız gibi bu yıl da geleneği bozmayarak yaklaşık 1 trilyon 620 milyar lirayı eğitime tahsis ettik.

Eğitimde fırsat eşitliğini kuvvetlendirmek için çok kapsamlı adımlar attık. Sadece 1 yılda 19 milyon 600 bin öğretim materyalinin baskı ve dağıtımı yapıldı. 2003 yılından bu yana 372 bin 995 adet yeni derslik yapımını tamamlayarak eğitim camiamızın hizmetine sunduk. OECD ortalamasını önemli ölçüde yakalamış bulunuyoruz. 5 yaş okullaşma oranını yüzde 95'e çıkardık.

Cumhuriyet tarihinin en fazla öğretmen ataması yapan hükümetiyiz. Mayıs ayında 45 bin öğretmeni öğrencilerle buluşturduk. 4 bin 366 engelli öğretmenin atama işlemlerini tamamladık. Atayacağımız 20 bin yeni öğretmenle eğitim ordumuzu daha da güçlendireceğiz. Söz verdiğimiz üzere öğretmenlerinin ek göstergelerini 3600'e çıkardık.

4+4+4 sistemiyle eğitimi kademeli olarak 12 yıla çıkardık. Meslek okullarına üvey evlat uygulamasına son verdik.

"MİLLİ EĞİTİM AKADEMİSİ KURULACAK"
Öğretmenlik Mesleği ve Milli Eğitim Akademisi kurulmasıyla ilgili kanunun hazırlıklarını tamamladık. İnşallah yakında Meclisimizde görüşmeleri başlayacak.

Bu sene seçimlik dersler havuzunu biraz daha genişlettik. Nezaket ve görgü kuralları gibi dersleri ilave ettik. Aile konusu bizim için hayati öneme sahiptir. Çocuklar küresel kültürün dayatmalarına maruz kalıyor. Bunların en başında da cinsiyetsizleştirme projeleri vardır. Çizgi filmlerden sinema yapımlarına kadar pek çok alanda evlatlarımız bu projelerle sık sık karşılaşıyor.

Her gün yeni buluşlar, yeni yöntemler ortaya çıkıyor. Teknoloji devrimi karşısında kendini yenilemeyenler geriye gitmekten kendilerini kurtaramazlar. Değişim ve yenilenme eğitimin ruhunda özünde zaten var. Yeni bilgiler ortaya çıktıkça ihtiyaçlar yenilendikçe eğitimin de buna uyarlanması beklenir. Burada mühim olan yenilenmeyle birlikte köklerden kopmamaktır.

Eğitimin alt yapısı gibi temel değerlerinde sorunlar vardı. Bizi yansıtan bir eğitim modelimiz maalesef olmadı. Eğitim sistemimiz ezberciliğe dayanıyordu. Sanata, spora, kültüre, edebiyata hak ettiği değeri vermeyen sorgulamayı teşvik etmeyen bir eğitim sistemiyle uzun yıllar idare ettik. Yasakçılık ve tek tipleştirme bu dönemin özelliğiydi. Başörtüsü sadece üniversitede değil kamuda bile yasaktı. Birileri bu ülkede yasakların kalkmasını istemedi. Müfredatın zenginleşmesini istemediler. Göbeğini kaşıyan adam diyerek aşağıladıkları insanların çocuklarının kendileriyle eşit imkana sahip olmasını istemediler. Türkiye'de gerçek manada bir sınıfsal değişikliğin gerçekleşmemesi için her şeyi yaptılar.

"28 ŞUBAT ARTIKLARINA BOYUN EĞMEYİZ"
Öğrencilerimizin bir sınav öncesinde velilerimizle birlikte camiye davet edilmesi birilerini rahatsız ediyor. Kimseyi zorlama yok, sadece gönüllülük esasına göre bir davet var. Buna bile tahammül edemiyorlar. 28 Şubat artıklarına boyun eğmeyiz. Geriye dönüp baktığımızda bu ülkeye boşu boşuna çektirilen acılara üzülüyorum.

Türkiye'nin gözden çıkarabileceği tek bir evladı bile yoktur.

Bu meseleyi ideolojik kavgalarınıza meze yapmaktan gelin vazgeçin. Ben de babayım. 4 çocuğumun dördü de imam hatip mezunu. Harvard'I bitiren var. Mesele imam hatipi bitirmek değil. İmam hatipten sonra bu çocuklar neleri bitiriyor.

Yeni müfredat onaylandı: Türkiye Yüzyılı Maarif ModeliYeni müfredat onaylandı: Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli
Başkan Erdoğan net konuştu: 28 Şubat artıklarına boyun eğmedik, bundan sonra da eğmeyiz
Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Tanıtım Programı'nda konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Laikliği din ve inanç karşıtlığı gibi anlayan ve bunu herkese dayatan 28 Şubat artıklarına, biz bugüne kadar boyun eğmedik, bundan sonra da boyun eğmeyiz.' dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum