15 Temmuz'un 8. yıl dönümü öncesi FETÖ'den son bir atak! Türkiye-ABD ilişkilerine mektupla sabotaj girişimi

Kuyruğu iyice sıkışan ve içindeki çözülmelerle baş edemeyen Fethullahçı Terör Örgütü'nün(FETÖ), ABD Başkanı Joe Biden'a Türkiye'yi şikayet eden ve Biden'dan medet umduğunu gösteren bir mektup yazdığı ortaya çıktı. Fethullahçı Terör Örgütünün, içindeki derin çatlağı gidermek için ABD Başkanı Joe Biden’a Türkiye’yi şikayet eden ve Biden’dan medet umduğunu gösteren bir mektup yazdığı ortaya çıktı. Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgilere göre, FETÖ’nün içinden gelen itiraflar, Fethullah Gülen’in sağlık durumu ve başka bir eve kaçırılması örgüt içinde çatlağın daha da derinleşmesine neden oldu.

15 Temmuz'un 8. yıl dönümü öncesi FETÖ'den son bir atak! Türkiye-ABD ilişkilerine mektupla sabotaj girişimi
20 Haziran 2024 - 16:08

15 Temmuz'un 8. yıl dönümü öncesi FETÖ'den son bir atak! Türkiye-ABD ilişkilerine mektupla sabotaj girişimi

Giriş:20.06.2024 11:29 Güncelleme:20.06.2024 15:43 

FETÖ'den Biden'a mektup! Son çırpınışlar

FETÖ'den NATO zirvesi öncesi ABD Başkanı Joe Biden'a mektup: Türkiye'yi şikayet ettiler! Hangi 3 ismi verdiler?

FETÖ’den Türkiye-ABD ilişkilerine mektupla sabotaj girişimiFetullahçı Terör Örgütü iç savaş yaşarken bir yandan da Türkiye'ye karşı kirli planlar yürütmeyi sürdürüyor. FETÖ'cüler NATO zirvesi öncesi ABD Başkanı Joe Biden'a Türkiye’yi şikayet eden ve Biden'dan medet umduklarını gösteren bir mektup yazdığı ortaya çıktı. FETÖ'nün skandal mektubunda ABD Başkanı Bıden'dan Türkiye'ye baskı yapması isteniyor. İşte detaylar...

FETÖ’den NATO zirvesi öncesi ABD Başkanı Joe Biden’a mektup: Türkiye’yi şikayet ettiler! Hangi 3 ismi verdiler?Fetullahçı Terör Örgütünün, içindeki derin çatlağı gidermek için ABD Başkanı Joe Biden’a Türkiye’yi şikayet eden ve Biden’dan medet umduğunu gösteren bir mektup yazdığı ortaya çıktı.

15 Temmuz’un 8. yıl dönümü öncesi FETÖ’den son bir atak! Türkiye-ABD ilişkilerine mektupla sabotaj girişimiGüvenlik kaynaklarından edinilen bilgilere göre, FETÖ'nün içinden gelen itiraflar, Fetullah Gülen'in sağlık durumu ve başka bir eve kaçırılması örgüt içinde çatlağın daha da derinleşmesine neden oldu.

Örgüt mensupları kendi gündemini değiştirmek için şimdi de 15 Temmuz başarısız darbe girişiminin sekizinci yıl dönümüne günler kala ABD Başkanı Joe Biden'a bir mektup sunmaya hazırlanıyor. Üstelik hazırlanan mektupta ABD'li bazı kongre üyelerinin de katkısı var.

Fetullahçı Terör Örgütü içinde artan iç hesaplaşmalar, yapılan itiraflar ve örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in hastalığı sonrası kaçırılma iddiaları örgütte parçalanmalara neden oldu. FETÖ'ye bağlılık giderek azalmaya ve kopuşlar yaşanmaya başlarken haşhaşi örgütü yeni hainlikler peşinde koşuyor.

FETÖ’den NATO zirvesi öncesi ABD Başkanı Joe Biden’a mektup: Türkiye’yi şikayet ettiler! Hangi 3 ismi verdiler?FETÖ'CÜLERDEN BIDEN'A MEKTUP
FETÖ, içindeki derin çatlağı gidermek için ABD Başkanı Joe Biden'a Türkiye'yi şikayet eden ve Biden'dan medet umduğunu gösteren bir mektup yazdığı ortaya çıktı.

Elebaşı Fetullah Gülenin yeri tespit edildi! CIA devreye girdi! Ölümü beklenen iblisin yerini kim alacak?Elebaşı Fetullah Gülenin yeri tespit edildi! CIA devreye girdi! Ölümü beklenen iblisin yerini kim alacak?

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgilere göre FETÖ'cüler kendi gündemini değiştirmek için şimdi de 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümüne günler kala ABD Başkanı Joe Biden'a bir mektup sunmaya hazırlanıyor.

Üstelik hazırlanan mektupta ABD'li bazı kongre üyelerinin de katkısı var.

Joe BidenJoe Biden

TÜRKİYE'Yİ ŞİKAYET ETTİLER
FETÖ'cüler hazırladıkları mektupta, Türk hükümetine karşı yapmaya çalıştıkları darbe girişimine hiç değinmeden, örgüt mensuplarına yönelik "haksız politikalar" izlendiğine yer veriyor.

Terör suçlarından tutuklu eski HDP Eş Başkanı Selahattin DemirtaşTerör suçlarından tutuklu eski HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş

3 İSİM VERDİLER
FETÖ'cüler, Türkiye'nin içişlerini ilgilendiren konulara da mektupta değiniyor. Örgüt mensupları, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi tarafından alınan Terör tutuklusu Selahattin DemirtaşOsman Kavala ve Yüksel Yalçınkaya kararları konusunda Türk hükümetini ABD Başkanı Biden'a şikâyet ediyor.

Gezi Parkı Davası'ndan tutuklu Kızıl Soros lakaplı Osman KavalaGezi Parkı Davası'ndan tutuklu Kızıl Soros lakaplı Osman Kavala

Mektupla, Türkiye ile ABD arasındaki ikili ilişkilere müdahale çabası dikkat çekiyor.

AİHM FETÖcülerin avukatlığına soyundu! Bylock bağlantılı bin davayı işleme alacakAİHM FETÖcülerin avukatlığına soyundu! Bylock bağlantılı bin davayı işleme alacak

ABD'nin Türkiye'ye yaklaşımının "insan hakları temelli" olması talep edilip, ABD Başkanı Bıden'ın Türk hükümetine baskı yapması isteniyor.

FETÖde mektuplu itiraf cinsel ifşaat! Satır satır sistematik işkence | Şer yuvasından yeni görüntüler: Elebaşı Gülen bitikFETÖde mektuplu itiraf cinsel ifşaat! Satır satır sistematik işkence | Şer yuvasından yeni görüntüler: Elebaşı Gülen bitik

FETÖ'CÜLERİN TÜRKİYE'YE DÖNME ÇABALARI
Mektupta yazılan talepler dikkate alındığında, örgüt mensuplarının Türkiye'ye dönme çabaları da göze çarpıyor. Mektuptaki taleplerden biri Fetullahçı Terör Ögütü'ne mensup tutukluların şartsız serbest bırakılarak işlerine geri dönmelerinin sağlanması.

Örgüt mensupları, ABD Başkanı'na yazdıkları mektup ile 15 Temmuz'da yaptıkları kanlı darbe girişiminde hayatlarını kaybeden yüzlerce şehit ve gazi olan binlerce insanı akıllarına bile getirmeden "aklanmanın" yollarını arıyor.

FETÖnün ini karıştı: Elebaşının yeğeni Ebuseleme Gülenin itirafları sonrası büyük kavga! Emre Uslu, Önder Aytaç, Ekrem Dumanlı...FETÖnün ini karıştı: Elebaşının yeğeni Ebuseleme Gülenin itirafları sonrası büyük kavga! Emre Uslu, Önder Aytaç, Ekrem Dumanlı...

FETÖ'cüler, ABD Başkanı Joe Biden'a yazdıkları mektubu henüz paylaşmadı. Örgüt mektubu paylaşmadan önce bir imza kampanyası düzenlemeye başladı. FETÖ, mektuba atılacak imzaların sayısının artması ile ABD Başkanı Biden üzerinde örgütün etkisini artırmayı hedefliyor.

 

NATO ZİRVESİ ÖNCESİ SABOTAJ GİRİŞİMİ!
FETÖ, Temmuz 2024'te ABD'de yapılacak ve Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı NATO Liderler Zirvesi öncesinde adeta "son kozunu" oynuyor. ABD Başkanı Bıden'a verecekleri mektubun NATO Liderler Zirvesi'nde de gündeme gelmesi için çalışmalar yapıyorlar.

Başkan Erdoğan ile ABD Başkanı Joe BidenBaşkan Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden

Türkiye'ye karşı kara propaganda yaparak gündemi kendi istedikleri yöne çevirmeye çalışıyorlar.

Başkan Erdoğandan Temmuzda yoğun diplomasi: Önce Putin sonra Biden! Görüşme tarihleri belli olduBaşkan Erdoğandan Temmuzda yoğun diplomasi: Önce Putin sonra Biden! Görüşme tarihleri belli oldu

FETÖcü Ebuseleme Gülenden 15 Temmuz itirafları: Elebaşı Fetullah Gülen darbeden önce ne dedi? Adil Öksüzün çirkin oyunu!FETÖcü Ebuseleme Gülenden 15 Temmuz itirafları: Elebaşı Fetullah Gülen darbeden önce ne dedi? Adil Öksüzün çirkin oyunu!

Son dönemlerde FETÖ içinde artan iç hesaplaşmalar, yapılan itiraflar ve örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in hastalığı sonrası kaçırılma iddiaları örgüt içinde parçalanmalara neden oldu. Örgüt mensuplarındaki bağlılık ve inanış giderek azalmaya, kopuşlar yaşanmaya başlandı.

Örgüt üst yönetimi yaşanan bu parçalanmayı engellemek için her türlü çabayı gösterdi. Fetullah Gülen'in sağlık durumunun "iyi" olduğunu kanıtlamak için geçmiş tarihli fotoğraflar ve canlı olduğu söylenen görüntüler paylaşıldı. Örgüte mensup gazeteciler örgüt elebaşını ziyaret görüntülerini yayınladı.

İnandırıcılığını kaybeden FETÖ, şimdi de yeni bir yol arayışına girdi ve ABD Başkanı Biden'a Türkiye aleyhine mektup yazdı.

TÜRKİYE-ABD İLİŞKİLERİNİ ETKİLEMEYE ÇALIŞIYORLAR
FETÖ'cüler hazırladıkları mektupta, Türk hükümetine karşı yapmaya çalıştıkları darbe girişimine hiç değinmeden, örgüt mensuplarına yönelik "haksız politikalar" izlendiğine yer veriyor.

FETÖ'cüler, Türkiye'nin içişlerini ilgilendiren konulara da mektupta değiniyor. Örgüt mensupları, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi tarafından alınan Selahattin DemirtaşOsman Kavala ve Yüksel Yalçınkaya kararları konusunda Türk hükümetini ABD Başkanı Biden'a şikâyet ediyor.
Mektupla, Türkiye ile ABD arasındaki ikili ilişkilere müdahale çabası dikkat çekiyor. ABD'nin Türkiye'ye yaklaşımının "insan hakları temelli" olması talep edilip, ABD Başkanı Bıden'ın Türk hükümetine baskı yapması isteniyor.

FETÖ'CÜLERİN TÜRKİYE'YE DÖNME ÇABALARI SÜRÜYOR
Mektupta yazılan talepler dikkate alındığında, örgüt mensuplarının Türkiye'ye dönme çabaları da göze çarpıyor. Mektuptaki taleplerden biri Fetullahçı Terör Ögütü'ne mensup tutukluların şartsız serbest bırakılarak işlerine geri dönmelerinin sağlanması. Örgüt mensupları, ABD Başkanı'na yazdıkları mektup ile 15 Temmuz'da yaptıkları kanlı darbe girişiminde hayatlarını kaybeden yüzlerce şehit ve gazi olan binlerce insanı akıllarına bile getirmeden "aklanmanın" yollarını arıyor.

FETÖ'cüler, ABD Başkanı Joe Biden'a yazdıkları mektubu henüz paylaşmadı. Örgüt mektubu paylaşmadan önce bir imza kampanyası düzenlemeye başladı. FETÖ, mektuba atılacak imzaların sayısının artması ile ABD Başkanı Biden üzerinde örgütün etkisini artırmayı hedefliyor.

NATO ZİRVESİ ÖNCESİ SON HAMLE
FETÖ, Temmuz 2024'te ABD'de yapılacak ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı NATO Liderler Zirvesi öncesinde adeta "son kozunu" oynuyor. ABD Başkanı Bıden'a verecekleri mektubun NATO Liderler Zirvesi'nde de gündeme gelmesi için çalışmalar yapıyorlar. Türkiye'ye karşı kara propaganda yaparak gündemi kendi istedikleri yöne çevirmeye çalışıyorlar.

FETÖ'den Biden'a mektup! Son çırpınışlar

FETÖ'den Biden'a mektup! Son çırpınışlar

Kuyruğu iyice sıkışan ve içindeki çözülmelerle baş edemeyen Fethullahçı Terör Örgütü'nün(FETÖ), ABD Başkanı Joe Biden'a Türkiye'yi şikayet eden ve Biden'dan medet umduğunu gösteren bir mektup yazdığı ortaya çıktı.

Fethullahçı Terör Örgütünün, içindeki derin çatlağı gidermek için ABD Başkanı Joe Biden’a Türkiye’yi şikayet eden ve Biden’dan medet umduğunu gösteren bir mektup yazdığı ortaya çıktı.
Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgilere göre, FETÖ’nün içinden gelen itiraflar, Fethullah Gülen’in sağlık durumu ve başka bir eve kaçırılması örgüt içinde çatlağın daha da derinleşmesine neden oldu.

Örgüt mensupları kendi gündemini değiştirmek için şimdi de 15 Temmuz başarısız darbe girişiminin sekizinci yıl dönümüne günler kala ABD Başkanı Joe Biden’a bir mektup sunmaya hazırlanıyor. Üstelik hazırlanan mektupta ABD’li bazı kongre üyelerinin de katkısı var.
Son dönemlerde FETÖ içinde artan iç hesaplaşmalar, yapılan itiraflar ve örgüt elebaşı Fethullah Gülen’in hastalığı sonrası kaçırılma iddiaları örgüt içinde parçalanmalara neden oldu. Örgüt mensuplarındaki bağlılık ve inanış giderek azalmaya, kopuşlar yaşanmaya başlandı.
Örgüt üst yönetimi yaşanan bu parçalanmayı engellemek için her türlü çabayı gösterdi. Fethullah Gülen’in sağlık durumunun “iyi” olduğunu kanıtlamak için geçmiş tarihli fotoğraflar ve canlı olduğu söylenen görüntüler paylaşıldı. Örgüte mensup gazeteciler örgüt elebaşını ziyaret görüntülerini yayınladı.
İnandırıcılığını kaybeden FETÖ, şimdi de yeni bir yol arayışına girdi ve ABD Başkanı Biden’a Türkiye aleyhine mektup yazdı.

Türkiye-ABD ilişkilerini etkilemeye çalışıyorlar

FETÖ’cüler hazırladıkları mektupta, Türk hükümetine karşı yapmaya çalıştıkları darbe girişimine hiç değinmeden, örgüt mensuplarına yönelik “haksız politikalar” izlendiğine yer veriyor.
FETÖ’cüler, Türkiye’nin içişlerini ilgilendiren konulara da mektupta değiniyor. Örgüt mensupları, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi tarafından alınan Selahattin Demirtaş, Osman Kavala ve Yüksel Yalçınkaya kararları konusunda Türk hükümetini ABD Başkanı Biden’a şikâyet ediyor.
Mektupla, Türkiye ile ABD arasındaki ikili ilişkilere müdahale çabası dikkat çekiyor. ABD’nin Türkiye’ye yaklaşımının “insan hakları temelli” olması talep edilip, ABD Başkanı Bıden’ın Türk hükümetine baskı yapması isteniyor.

FETÖ’cülerin Türkiye’ye dönme çabaları sürüyor

Mektupta yazılan talepler dikkate alındığında, örgüt mensuplarının Türkiye’ye dönme çabaları da göze çarpıyor. Mektuptaki taleplerden biri Fethullahçı Terör Ögütü’ne mensup tutukluların şartsız serbest bırakılarak işlerine geri dönmelerinin sağlanması.
Örgüt mensupları, ABD Başkanı’na yazdıkları mektup ile 15 Temmuz’da yaptıkları kanlı darbe girişiminde hayatlarını kaybeden yüzlerce şehit ve gazi olan binlerce insanı akıllarına bile getirmeden “aklanmanın” yollarını arıyor.
FETÖ’cüler, ABD Başkanı Joe Biden’a yazdıkları mektubu henüz paylaşmadı. Örgüt mektubu paylaşmadan önce bir imza kampanyası düzenlemeye başladı. FETÖ, mektuba atılacak imzaların sayısının artması ile ABD Başkanı Biden üzerinde örgütün etkisini artırmayı hedefliyor.

NATO zirvesi öncesi son hamle

FETÖ, Temmuz 2024’te ABD’de yapılacak ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı NATO Liderler Zirvesi öncesinde adeta “son kozunu” oynuyor. ABD Başkanı Bıden’a verecekleri mektubun NATO Liderler Zirvesi’nde de gündeme gelmesi için çalışmalar yapıyorlar. Türkiye’ye karşı kara propaganda yaparak gündemi kendi istedikleri yöne çevirmeye çalışıyorlar.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum